Отборът на Астън Вила спечели с минималното 1:0 срещу Челси в приятелски мач, игран

...

Астън Вила надви Челси в Абу Даби

Отборът на Астън Вила спечели с минималното 1:0 срещу Челси в другарски мач, игран в столицата на ОАЕ Абу Даби. Единственото попадение за “виланите ” реализира Джон Макгин още в 7-ата минута.

Мениджърът на Челси Греъм Потър бе заложил на много аварийни футболисти, като редица от играчите на “сините ” от Лондон си почиват след международното състезание, а някои от тях към момента са в Катар. За сметка на това Астън Вила излезе с огромна част от титулярите си.

Резултатът бе открит рано-рано още в 7-ата минута. След добра композиция сред Лука Дин и Оли Уоткинс, капитанът на Астън Вила Джон Макгин получи топката в наказателното поле и не пропусна да означи в мрежата на Челси.

Последваха някои положителни благоприятни условия и за двата тима, само че отбраните се справяха и не позволиха още попадения. Най-добрата опция за Челси беше през първото полувреме, когато Омари Хътчинсън удари страничната греда на Астън Вила след прекрасен отдалечен удар. Армандо Броя от състава на лондончани пък получи травма и бе изнесен на носилка още в 24-та минута.

През втората част и двата тима направиха смени и темпото поспадна. Леон Бейли имаше добра опция да удвои задатък на Астън Вила, само че ударът му беше избавен от Маркъс Бетинели. Не се стигна до кой знае какви други заплаха и резултатът остана неизменен.

Стартови сформира:

Челси: Бетинели, Брукинг, Хъмфрис, Чалоба, Кукурея, Уебстър, Жоржиньо, Хол, Хътчинсън, Броя, Обамеянг

Aстън вила: Олсен, А. Йънг, Конса, Мингс, Дин, Макгин, Камара, Дъглас Луис, Раики, Бейли, Уоткинс